Escoles Freta becomes a Cambridge learning partner

ESCOLES FRETA BECOMES A CAMBRIDGE LEARNING PARTNER

On Tuesday October 17th, Escoles Freta signed a contract with Cambridge to become a Cambridge Learning Partner.

We are already a Cambridge Exams Centre and this means our relationship with Cambridge will become even closer as we move forward as partners. The school will have exclusive access to resources for our students and training for our teachers. The emphasis is on positive education for life, working to improve life skills and English at the same time, with the objective of preparing our students completely for the bright future ahead.

 

Cambridge2Cambridge1

ESCOLES FRETA ESDEVÉ MEMBRE ASSOCIAT DEL PROJECTE CAMBRIDGE LEARNING

El passat dimarts 17 d’octubre Escoles Freta va signar el contracte amb Cambridge pel qual esdevé membre associat del projecte Cambridge Learning.

La relació de la nostra escola amb Cambridge es fa més estreta ja que ara no només som Centre Preparador dels exàmens de Cambridge si no que compartirem i avançarem junts com a socis en un nou projecte educatiu. A partir d’ara la nostra escola tindrà accés exclusiu a recursos d’aprenentatge pels nostres estudiants i de formació pels nostres professors. Aquest projecte aposta per una educació positiva per la vida, treballant  habilitats necessàries per afrontar el dia a dia tot aprenent l’anglès. El nostre objectiu: preparar els estudiants d’una manera integrada per un futur brillant.